7 lihtsat soovitust haiglakoti pakkimiseks!


7 sept. 2017
7 lihtsat soovitust haiglakoti pakkimiseks!

7 lihtsat soovitust haiglakoti pakkimiseks!

Rohkem liitujaid, parem uudiskiri.


Lae alla haiglakoti pakkimiseks nimekiri

Olen kolme väikese lapse ema ja jagan enda kogemusest 7 lihtsat soovitust haiglakoti pakkimiseks. Esmasünnitajana olin ise ka hädas ja ei teadnud, mida täpselt haiglasse kaasa võtta. Teisel ja kolmandal korral oli juba lihtsam, kuid ikkagi pakkisin liiga palju asju. Liigse pakkimise vältimiseks olen koostanud abistava nimekirja, mille saad sellest teemast alla laadida

Lisaks räägin Sünnituspakist, mille sisse on kõik esmavajalik juba kokku pakitud. Kui ka sina ei taha ülikiirel hetkel vannitoast viimaseid asju kaasa haarata, siis Sünnituspakk on mõeldud just sinule 🙂

Minu 7 lihtsat soovitust haiglakoti pakkimiseks on praktilised:

1. Ära paki üle!

Minul oli sünnitustähtaja lähenemisega pea erinevaid mõtteid täis, aga hakkasin ka aina enam mõtlema, mida haiglasse kaasa võtta. Pean tunnistama, et esimest korda läksin sinna ikka väga suure kotiga ja hiljem kogu kraami sünnitusmajast tagasi autosse tassides sain aru, et olin kaasa võtnud palju ebavajalikku. Iga järgneva korraga olin juba kogenum ja sain hakkama oluliselt vähemate asjadega.

Sünnitusmajas viibid enamasti ju ainult 2-4 ööpäeva. Mina olin sünnitusmajas esimest korda kokku kolm päeva. Teisel ja kolmanda korral olin haiglas ainult pool päeva. Soovitan võtta kaasa ainult vajalikud asjad ja kasuta võimalikult palju selliseid asju, mida sa ei pea hiljem koju tagasi viima. Näiteks erinevaid kosmeetikatoodete testreid.

2. Haiglakott paki viimastel ootusenädalatel, aga vajalikud asjad muretse varakult.

Haiglakoti pakkisin kokku 3 nädalat ennem sünnituse tähtaega. Pakkimiseks vajalikud asjad ostsin paar kuud enne sünnitust tööl käimise kõrvalt, sest ma teadsin, et viimastel nädalatel on väga raske mööda poode käia.

3. Varu minimaaselt hügieentarbeid, sest mõned asjad jagatakse ka haigla poolt.

Mina võtsin kaasa hambaharja, hambapasta, sussid ja juukseharja. Lisaks sain sõbranna käest erinevaid testreid (nt kätekreemi, dušigeeli ja ihukreem). Kotti panin veel suure imavusega sidemed ja võrkpüksid. Sidemeid ei tasu palju kaasa varuda, sest neid saab ka haiglast. Võrkpüksid olid küll minu jaoks super asjad. Esimest last sünnitades ei teadnud ma nendest midagi, aga teistel kordadel olid võrkpüksid mul juba kaasas. Kohe, peale sünnitust, pannakse sulle mähkmesuurune side ja ausalt öeldes oma pükse sinna peale sikutada on ikka väga raske.

Beebile võtsin ainult ühekordsed salvrätid, sest mähkmeid saab haiglas piisavalt. Lisaks jagati haiglas ka saialille tinktuuri ja vatipulki beebi naba puhastamiseks.

4. Haiglakittel on sünnitusmajas kõige mugavam riietus.

Kuigi olin enda jaoks varunud mugavad riided haiglas viibimise ajaks, siis kõikidel kordadel osutus haiglakittel minu jaoks kõige mugavamaks. Tean, et paljud tahavad olla oma riietega, aga minul oli haigla öösärgiga mugav imetada.

5. Beebi ja enda koju tuleku riided paki eraldi, need saab mees hiljem tuua.

Haiglas olles kasutasin beebil ainult haiglariideid, seega neid kohe sünnitama minnes kaasa ei võtnud. Kojutoomise riided koos turvahälli ja tekiga tõi mees hiljem haiglasse järele.

Küll aga tasub endale kokku pakkida koju tulekuks varuriided, sest iial ei tea, mis sünnitama minnes juhtuda võib. Kolmandal korral sõitsin haiglasse juba siis, kui looteveed tilkusid ning kohale jõudes olid püksid täiesti märjad. Järgmisel päeval kutsusin mehe meile juba järgi, kuid avastasin, et püksid on veel täiesti märjad. Kuna oli talvine aeg ja mul oli pikem mantel, siis tulin heale ideele, et mees võiks kiirelt tee peale jäävast toidupoest mulle sukkpüksid kaasa haarata. Seda ta ka tegi, aga ta tõi mulle trimmivad püksid. Oi kuidas mul andis neid jalga sikutada 🙂

6. Võta tugiisikule kaasa hambahari ja vahetusjalanõud.

Liigseid asju tugiisikule ma kaasa ei pakkinud, sest kunagi ei ole kindel, kas üldse perepalat on saadaval, kuhu mees saaks ööseks jääda. Olen soovitustest lugenud, et võtke tugiisikule kaasa midagi lugemist, aga ma küll ei tea, kellel sellises ärevas olukorras tahtmist midagi lugeda on 🙂

7. Ära unusta rasedakaarti ega telefoni laadijat.

Rasedakaart peab tegelikult endaga kogu aeg kaasas olema. Ja telefoni laadijat läheb ka vaja, sest beebi ilmale tulekust tahad ju kõigile teada anda 🙂

Kodult Kodule Sünnituspakk – kõik vajalik emaks saades!

Sünnitusmajast järjekordselt kotte ja lilli autosse tassides tekkiski mõte panna kokku sünnituspakk, milles oleks kõik vajalik olemas, aga samas ei võtaks see palju ruumi ning haiglast koju minnes ei peaks kõiki asju tagasi vedama. Sünnituspaki loomisel lähtusin enda kogemustest, mida mul varasemalt haiglas vaja läks ja mida ma elukutselise proviisorina julgen ka teistele naistele soovitada. Pakis on ka paar apteegitoodet, mida sünnitusel vaja ei lähe, aga mis on kasulikud nii raseduse kui ka imetamise ajal.

Sünnituspakki on mugav kaasa haarata, kui olukord läheb kiireks või tuleb sünnitama minna oodatust varem ning haiglakott pole veel pakitud.

Kodult Kodule Sünnituspaki täpse sisuga saad tutvuda siin https://www.kodultkodule.ee/toode/sunnituspakk/

Jaga oma soovitusi haiglakoti pakkimisel. Kui oled lapseootel, siis ära unusta alla laadida meie haiglakoti nimekirja. See on meie kingitus sulle.

Lae alla haiglakoti pakkimiseks nimekiri või loe edasi sünnituspaki sisu kohta.

Leave a comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.